Tablet Amazona - więcej informacji

Od mniej więcej roku w internecie krążą pogłoski, jakoby Amazon pracował nad własnym tabletem. Teraz redaktorzy serwisu TechCrunch twierdzą, że widzieli tablet Amazona i używali go.

Urządzenie ma nazywać się Amazon Kindle, zatem podobnie jak czytnik książek elektronicznych, jest jednak w pełni funkcjonalnym tabletem. Wyposażono go w 7-calowy pojemnościowy ekran wielodotykowy oraz system Android. Prawdopodobnie jednak pozwala na jednoczesne używanie dwóch palców, a nie wszystkich 10.

Osoby, które miały z nim do czynienia twierdzą, że to bardzo interesujące urządzenie, które może zdobyć silną pozycję na rynku. Tablet ma podobno trafić do sprzedaży w październiku bieżącego roku. Będzie kosztował 250 dolarów. Jeśli spotka się z zainteresowaniem klientów, to w pierwszym kwartale przyszłego roku Amazon rozpocznie sprzedaż 10-calowego tabletu.

Co ciekawe, Amazon bardzo zmienił Androida wykorzystywanego na swoim tablecie. W niczym nie przypomina on systemu obecnego na dostępnych na rynku smartfonach. Główny ekran jest podobny do Cover Flow z iTunes, czyli "karuzeli" z zawartością tabletu. Natomiast pod nią znajduje się miejsce, do którego możemy "przypiąć" nasze ulubione treści, by mieć do nich łatwy dostęp.

Reklama

Tablet jest bardzo mocno zintegrowany ze wszystkimi usługami Amazona. Za pomocą jednego kliknięcia można połączyć się ze sklepem, zastosowano w nim czytnik książki elektronicznej Kindle, muzykę odtwarzamy za pomocą amazonowego Cloud Playera, filmy za pomocą Instant Video, a sklep za aplikacjami to amazonowy Android Appstore.

Jako, że Amazon nie współpracował z Google'em przy tablecie, nie znajdziemy tam żadnych aplikacji Google'a. Kindle OS to najprawdopodobniej mocno przerobiony Android w wersji wcześniejszej od 2.2.

Urządzenie działa na 1-rdzeniowym procesorze, a wersja 10-calowa będzie prawdopodobnie korzystała z układu 2-rdzeniowego. Wyposażono je w 6 gigabajtów pamięci masowej, gdyż w zamyśle większość zawartości ma być przechowywana w chmurze. Pierwsza wersja tabletu będzie wyposażona w łącze Wi-Fi, a Amazon prowadzi z operatorami sieci komórkowych negocjacje dotyczące łączności 3G.

Urządzenie przypomina tablet PlayBook, jedyny fizyczny przycisk służy do włączania tabletu, który jest wyposażony w port micro-USB i głośniki. Nie znajdziemy w nim natomiast kamery.

Amazon będzie bardzo intensywnie promował swój tablet, a jego posiadacze otrzymają bezpłatną subskrypcję usługi Amazon Prime. Obecnie trzeba za nią zapłacić 79 dolarów rocznie i zapewnia ona bezpłatną dostawę towarów zakupionych na Amazonie w ciągu dwóch dni i daje dostęp do Instant Video.

Pojawienie się tabletu Amazon Kindle nie oznacza, że z oferty Amazona zniknie czytnik Kindle. Wiadomo też, że Amazon pracuje nad hybrydą czytnika i tabletu. Jednak prace nad takim urządzeniem nie zakończą się szybko.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Amazon | tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy