Tańsza Neostrada TP goni kablówki

Telekomunikacja Polska wprowadziła nowe opłaty za dostęp do internetu, by skuteczniej konkurować z kablówkami. Czy się udało? Mimo znacznego obniżenia stawek za abonament, telewizje kablowe wciąż wyprzedzają stacjonarnego giganta prędkością.

Od 1 października w Telekomunikacji Polskiej obowiązują nowe ceny za internet w ramach popularnej usługi Neostrada. Nowymi stawkami operator chce walczyć z konkurencją, przede wszystkim z operatorami telewizji kablowej. Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku?

Przy niższych opcjach internetu sytuacja jest podobna u wszystkich operatorów. Cena za opcję 2 Mb/s w Telekomunikacji Polskiej, Dialogu, Vectrze czy Multimedia Polska wynosi od 54 do 56 zł. Lepiej w tej konfrontacji wypadają UPC (5 Mb/s za 55 zł) oraz Netia (4 Mb/s za 49,90 zł). Jednak w szybszych opcjach Telekomunikacja Polska oraz Netia 20 Mb/s oferują za około 69 zł, a UPC za 65 zł jedynie opcję 10 Mb/s.

Kablówki nadal znacznie wyprzedzają Telekomunikację Polską pod względem szybkości łączy. Trzech dużych operatorów telewizji kablowej oferuje już internet powyżej 100 Mb/s: UPC Polska i Multimedia Polska - 120 Mb/s, Vectra w taryfie nocnej nawet 128 Mb/s. W kablówkach ceny internetu znacznie atrakcyjniej wypadają też w zestawie z innymi usługami (np. w UPC internet 25 Mb/s z telewizją za 39,5 zł, zamiast 79 zł).

Reklama

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy