Uber Eats - oficjalny start w Krakowie

W Krakowie, trzecim mieście w Polsce po Warszawie i Poznaniu, wystartowała usługa Uber Eats umożliwiająca zamówienie dania na wynos z wybranej grupy restauracji. Co wyróżnia Uber Eats na tle podobnych platform?

Wyciągasz smartfon. Wybierasz restaurację i danie z menu. Klikasz, zamawiasz i płacisz - a dostawca dostarcza posiłek prosto pod drzwi. Średnio zajmuje mu to około 30 minut. Tak w skrócie działa aplikacja mobilna Uber Eats. Na polskim rynku funkcjonuje już od roku i dotychczas mogli z niej korzystać mieszkańcy Warszawy oraz Poznania, zamawiając dania z około tysiąca dostępnych restauracji. 

Uber Eats pozwala na przeglądanie menu z lokalnych restauracji, a także zdjęć zamawianych potraw oraz zawartych w nich składników. Dzięki wykorzystaniu wielu filtrów, aplikacja pozwala odszukać dokładnie takie danie, na które użytkownik ma w tej chwili ochotę. Osoby korzystające z aplikacji mogą również oceniać zamówione przez siebie potrawy za pomocą gwiazdek, dzięki czemu najwyżej ocenione dania będą wyświetlały się w pierwszej kolejności. Co więcej, aplikacja wykorzystuje mechanizmy z zakresu machine learning, czyli uczenia maszynowego. Na podstawie wyborów dokonywanych przez użytkownika - uczy się jego smaku rekomendując potrawy, które mogą odpowiadać jego gustom kulinarnym.

Reklama

- Po wielu miesiącach przygotowań możemy w końcu ogłosić tę fantastyczną wiadomość. Kraków jest już oficjalnie trzecim miastem w Polsce, w którym można zamawiać jedzenie z blisko 70 tutejszych restauracji przez aplikację Uber Eats. Zadbaliśmy o to, by odzwierciedlić kulinarną różnorodność, z której słynie Kraków. Użytkownicy mogą wybierać dania z restauracji oferujących rozmaite rodzaje kuchni, z wielu półek cenowych. Znajdziemy tu zarówno lokale serwujące dania z tradycyjnej kuchni polskiej, jak również potrawy z Dalekiego Wschodu, a także kuchnię włoską, śródziemnomorską, czy libańską. Prowadzimy też rozmowy z kolejnymi restauracjami w Krakowie i z biegiem czasu liczba dostępnych dla użytkowników smaków z pewnością wzrośnie - mówi Krzysztof Radoszewski, Dyrektor Generalny Uber Eats w Polsce.

W momencie startu usługi w Polsce w aplikacji dostępnych było 150 restauracji. Jednak w ciągu minionych 12 miesięcy ta liczba wzrosła ponad sześciokrotnie, zbliżając się do około 1000 restauracji, z których można zamawiać jedzenie prosto z naszego smartfona. Teraz dołączy do nich blisko 70 restauracji z Krakowa. Ta dynamika wzrostu dowodzi, że coraz więcej restauracji chce mieć u siebie intuicyjny w obsłudze i przejrzysty system dostaw.

- W lutym ubiegłego roku, gdy uruchomiliśmy naszą usługę w Warszawie, co druga restauracja (55 proc.) nie miała u siebie opcji dostawy. Można powiedzieć, że udało nam się wypełnić tę lukę. Umożliwiamy użytkownikom zamawianie jedzenia z miejsc, które wcześniej nie miały u siebie takiej usługi. Z drugiej strony - wiele lokali, z którymi zaczęliśmy współpracę, musiało zwiększyć u siebie obsadę kuchni, żeby sprostać rosnącej liczbie zamówień za pośrednictwem naszej aplikacji. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Krakowa również docenią  - dodaje Krzysztof Radoszewski.

Więcej o Uber Eats

Z aplikacji mobilnej Uber Eats mogą korzystać właściciele smartfonów z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Obecnie używają jej mieszkańcy ponad 200 miast i 30 państw z całego świata, zamawiający jedzenie z ponad 80 tysięcy restauracji dostępnych globalnie w aplikacji.

Od lutego 2017 z takiej formy zamawiania posiłków korzystają mieszkańcy Warszawy. Stolica była zresztą pierwszym miastem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym zdecydowano się wprowadzić tę usługę. Od września 2017 aplikacja Uber Eats zaczęła funkcjonować także w Poznaniu. Tylko w pierwszym miesiącu działalności na polskim rynku aplikację Uber Eats pobrało na swoje smartfony ponad 50 tys. użytkowników z Polski.

Koszt samej dostawy jest zawsze ten sam - w Krakowie wynosi 7,99 zł, niezależnie od wielkości zamówienia czy miejsca, z którego zamówiliśmy posiłek. Nie ma także limitu minimalnej kwoty zamówienia. Z aplikacji można korzystać w godzinach od 11.00 do 23.00.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: uber | uber eats

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy