UKE bada podszywanie się pod TP

Przedstawiciele alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych pukają do domów i podszywając się pod Telekomunikację Polską oferują swoje usługi. Mniej zorientowani konsumenci dają się nabrać. UKE bierze pod lupę działania operatorów.

Dzień dobry, jestem z telekomunikacji. Przygotowaliśmy dla państwa nową ofertę obniżającą koszty rozmów - tak przedstawiają się konsultanci alternatywnych operatorów wydzwaniający do klientów Telekomunikacji Polskiej bądź pukający do naszych domów. Sprzedawcy celowo używają stwierdzenia, że są "z telekomunikacji", bo takie przedstawienie większości klientom, głównie starszym osobom, kojarzy się z TP.

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce ukrócić takie praktyki. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", urząd wszczyna postępowanie przeciw Telekomunikacji Novum. Do UKE napływają skargi, że przedstawiciele operatora podszywają się pod "Tepsę" oraz nie pozostawiają klientowi osobnego egzemplarza umowy. Przypomnijmy, że już 2009 roku UKE nałożył na operatora karę w wysokości 250 tys. zł.

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: UKE | Orange Polska S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy