Uwaga na listy z fałszywym logo TP

Od pewnego czasu po Polsce krążą listy, na których widnieje logo do złudzenia przypominające znak graficzny Telekomunikacji Polskiej. Mało uważni czytelnicy mogą pomyśleć, że to operator namawia ich na bezpłatną reklamę w internecie.

Jak pisze "Dziennik Zachodni", w rzeczywistości listy rozsyła niemiecka firma DAD Deutcher Adressdienst GmbH. Jeden z mieszkańców Bytomia odpowiedział na list ponieważ był przekonany, że to Telekomunikacja Polska proponuje mu umieszczenie w internecie darmowej reklamy.

Postanowił odpowiedzieć na list, w którym bardzo małym drukiem napisano, że wypełnienie druku i odesłanie jest równoznaczne z zawarciem umowy na trzy lata. Teraz poszkodowany niemieckiej firmie musi zapłacić prawie 3 tys. euro za umieszczenie nazwy jego firmy w polskim rejestrze internetowym.

Reklama

Okazuje się, że oszukanych przez firmę jest co najmniej kilkaset osób. Policyjne dochodzenia i prokuratorskie śledztwo dotyczące tej firmy zakończyły się niestety umorzeniem, czytamy w "Dzienniku Zachodnim".

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | logo | Uwaga!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy