W jednej z polskich parafii modlą się o "unicestwienie 5G"

"O unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G" - w takiej intencji prowadzone są nabożeństwa w tym tygodniu w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.

Nietypową intencję mszy świętej można znaleźć na oficjalnie stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie. Wierni postanowili przez cały tydzień poprosić o nabożeństwa w intencji "unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G". 

Redakcja Interii próbowała dodzwonić się na podany na stronie numer telefonu stacjonarnego, ale nikt nie odebrał.

"Żadne rzetelnie przygotowane badania naukowe nie wskazują na powiązania promieniowania niejonizującego, emitowanego przez systemy telefonii komórkowej, z powstawaniem nowotworów i innych chorób. Potwierdza to między innymi Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP), która stale bada te zależności" - czytamy w oświadczeniu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Reklama

5G nie jest szkodliwe

Pomiary promieniowania związanego z pracą nadajników do sieci 5G wskazują na to, iż promieniowanie elektromagnetyczne generowane przez opisywaną technologię znajduje się około 66 razy poniżej limitu bezpieczeństwa szkodliwego promieniowania ustalonego przez międzynarodowe wytyczne.

Większe promieniowanie od 5G emitują podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego - takie, jak chociażby czajnik elektryczny. Skoro 5G zabija, to nawet nie chcę wyobrażać sobie, jak wyglądałby człowiek po rezonansie magnetycznym, w którym to nie dość, że znajduje się on obok wielkiego magnesu, to jeszcze antena radiowa kieruje w ciało pacjenta wartości promieniowanie wielokrotnie przewyższające moc nadajników radiowych. 

Największe fake newsy związane z 5G


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 5G | 5G
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy