WhatsApp nie wycofa się ze zmian w polityce prywatności

WhatsApp szuka kolejnych sposobów na to, jak zmienić politykę prywatności bez konieczności intensywnego informowania o tym użytkowników.

WhatsApp rozpoczął 2021 rok z hukiem, ogłaszając zmiany w polityce prywatności, które wymagają od użytkowników zgody na zezwolenie Facebookowi na dostęp do niektórych informacji na temat użytkownika. WhatsApp doświadczył masowego odpływu użytkowników i szuka sposobu na to, jak przywrócić się do łask. Ostatecznie twórcy aplikacji zdecydowali się opóźnić zmianę związaną z polityką prywatności, która miała działać już od lutego 2021 roku.

Przejście na nową politykę jest jednak nieuniknione i wejdzie w życie już 15 maja 2021 roku. WhatsApp nie będzie jednak informował o niej wyświetlając powiadomienie na cały ekran - aplikacja zawrze przypomnienie w czatach i zachęci wszystkie osoby do kliknięcia w banner licząc, że większość z nich tego po prostu nie zrobi.

Reklama

Oprócz tego, WhatsApp będzie promował swoje szyfrowanie end-to-end, bazując na popularności konkurencyjnych komunikatorów. W tym przypadku twórcy liczą, że spora liczba osób nie zwróci uwagi na zmiany, które będą działy się w tle. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy