WhatsApp ogranicza funkcję wielokrotnie przekazywanych wiadomości

Jakiś czas temu popularny komunikator wprowadził nową funkcję dotyczącą przesyłania wiadomości do większej ilości czatów. Obecnie ze względu na walkę z dezinformacjami szerzącymi się podczas pandemii, postanowiono jednak wprowadzić ograniczenia.

Od tej pory wiadomość będzie można jednocześnie przekazać tylko do jednego czatu. Wszystko ze względu na niepokojący wzrost wiadomości mogących przyczynić się do rozprzestrzeniania fałszywych informacji. Jak informuje sam WhatsApp - "uważamy, że ograniczenie rozprzestrzeniania się tego typu wiadomości jest niezbędnym krokiem, który podejmujemy w trosce o prywatność komunikacji...".

Z powodu szalejącej epidemii koronawirusa, dużo osób na całym świecie zostało zmuszonych do pozostania w domach. Z tego względu komunikatory, takie jak WhatsApp zyskały jeszcze większą popularność, pozwalając na kontakt pomiędzy bliskimi czy współpracownikami.

Reklama

Niestety w dobie kryzysu i nadmiernego użycia takich środków komunikacji, pojawił się też problem z niebezpiecznie szerzącymi się fałszywymi informacjami, mogącymi doprowadzić od nadmiernej paniki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | komunikator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy