WhatsApp umożliwia usuwanie zdjęć oraz filmów - funkcja "Wyświetl raz"

Popularny komunikator otrzymał właśnie wyczekiwaną funkcję "Wyświetl raz". Pozwala ona na automatyczne usuwanie zdjęć oraz wideo po ich wysłaniu na urządzeniu odbiorcy.

Nowa aktualizacja dla WhatsAppa pozwala użytkownikom usunąć zdjęcia lub filmy z telefonu innej osoby, zaraz po ich wysłaniu. Funkcja oznaczona jako "wyświetl raz" powoduje, że dany materiał natychmiast znika po jego wyświetleniu.

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, użytkownik musi wybrać stosową opcję w menu rozmowy. Całość działa bardzo podobnie, jak w przypadku chociażby Instagrama. Co więcej, wiadomość pojawi się na czacie odbiorcy tylko wtedy, kiedy będzie on dostępny.

Funkcja ta pojawiła się w testowych wersjach programu niemal równy rok temu. Niestety nie jest ona odporna na wszelkiej maści zrzuty ekranowe, lub streamowania ekranu urządzenia. WhatsApp ostrzega ponadto, że nie jest w stanie w żaden sposób ostrzec nadawcy, przed takimi działaniami po stronie odbiorcy jednorazowych zdjęć oraz filmów.

Reklama

Jest to kolejne działanie Facebooka, mające poprawić świadomość użytkowników pod katem bezpieczeństwa i prywatności WhatsAppa. Jakiś czas temu komunikator wprowadził samo usuwające się  wiadomości, które automatycznie znikną po 7 dniach od wysłania.

-----------

WhatsApp -warto przeczytać: 

WhatsApp - wystarczy, że mają twój numer telefonu

WhatsApp z kolejną ciekawą funkcją

WhatsApp - nowa forma weryfikacji konta


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | komunikatory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy