Windows 11 i dźwięki - ciekawa decyzja Microsoftu

Po raz pierwszy w historii tryb jasny i ciemny będą różniły się czymś poza tonacją kolorów. Microsoft pracuje nad tym, by użytkownicy usłyszeli różne dźwięki w zależności od wybranego motywu.

Decydując się na tryb ciemny użytkownik liczy się ze zmianą kolorów interfejsu. Do tej pory była to jedyna różnica między kolorystyką nocną i dzienną. Microsoft planuje to zmienić. W Windowsie 11 zostaną zmienione dźwięki dla trybu nocnego, w taki sposób, by bardziej pasować do jego specyfiki. Źródłem informacji jest Bleeping Computer. Redakcja doniosła o tym, że po raz pierwszy w historii Microsoft zdecyduje się na zaimplementowanie różnych ścieżek dźwiękowych w zależności od wybranego motywu.

“Przedstawiamy różne opcje dźwięków dla jasnego i ciemnego motywu, by użytkownicy ze słabym wzrokiem lub niewidomi mogli również doświadczyć jasnego i ciemnego motywu. Dźwięki motywu zwiększają produktywność poprzez dopasowanie do twojego stylu pracy. Dźwięki ciemnego trybu utrzymują twoje skupienie, a jasnego sprawiają, że zawsze jesteś zaangażowany". - wyjaśnia Microsoft. Firma dodała, że jasny motyw będzie jasny i głośny, a ciemny bardziej subtelny z lekkim echo.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że zmiany będą ledwo zauważalnie. Do premiery Windowsa 11 pozostał już niecały miesiąc. Ta zaplanowana została na 5 października.

Windows 11 - więcej informacji:

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama