Wymiary iPhone'a 6 ujawnione. Będzie ogromny

O większym iPhonie, a właściwie o większych iPhone'ach, ptaszki ćwierkają od dawna. Wygląda na to, że właśnie poznaliśmy gabaryty jednego z nich.

Francuski wortal Nowhereelse.fr dotarł do dokumentacji dotyczącej nadchodzącego dziecka Apple. Uwieczniono na niej diagram przedstawiający dokładne rozmieszczenie logotypu i innych oznaczeń, które mają się znaleźć na tylnej części obudowy. Na grafice podano także dokładne wymiary. iPhablet, jak znane z plotek urządzenie zdążyły już ochrzcić zachodnie media, ma mierzyć 150 mm długości i 85 mm szerokości. Dla porównania wyposażony w 4-calowy ekran iPhone 5s ma obudowę o wymiarach 123,8 x 58,6 mm. W przypadku 5,7-calowego Galaxy Note'a 3 jest to 151,2 x 79,2 mm. Zanosi się zatem na to, że iPhone 6 będzie minimalnie krótszy i nieco szerszy od phabletu Samsunga.

Reklama

Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że wspomniana dokumentacja została sfałszowana, ale przeciek ten wygląda dość wiarygodnie. Zwłaszcza że informacje na temat 5,5-calowego iPhone'a 6 docierają do nas od dawna i pochodzą z różnych źródeł. Warto zaznaczyć, że ma to być tylko jeden z dwóch wariantów. Drugi ma mieć na pokładzie ekran o przekątnej wynoszącej ok. 4,7 cala.
 
Jestem ciekaw, czy Apple - o ile przecieki na temat iPhabletu się potwierdzą - uzbroi go w rysik i przystosowane do dużego ekranu funkcje i aplikacje. Kilka stylusów zostało już opatentowanych przez amerykański koncern, więc kto wie. Taki produkt mógłby namieszać na rynku, bo seria Galaxy Note wciąż jest na tym polu bezkonkurencyjna.
 
Z ostatnich plotek wynika, że iPhone 6 ujrzy światło dzienne we wrześniu. Mają wtedy zostać zaprezentowane obydwie wersje. Jak sądzicie: czy 5,5-calowiec z nadgryzionym jabłkiem na obudowie faktycznie pojawi się w sklepach? 

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy