Xperia Z3 będzie miała gorszą baterię od Xperii Z2?

Dotychczasowe przecieki ujawniły, że Xperia Z3 będzie miała nieco smuklejszą obudowę od poprzedniczki. Domyślacie się już, jakim kosztem?

Xperia Blog opublikował nową porcję zdjęć, które ujawniają wygląd Xperii Z3. Co ciekawe, chodzi nie tylko o wygląd zewnętrzny, ale i wewnętrzny. Na uwagę zasługuje zdjęcie, na którym widać baterię o pojemności wynoszącej... 3100 mAh. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Xperia Z2 ma baterię o pojemności 3200 mAh.

"To tylko 100 mAh różnicy" - powiecie. Ok, może i to niewiele. Ale dlaczego jest to tylko 100 mAh mniej, a nie tylko 100 mAh więcej? Było nie było - jeśli przecieki się potwierdzą - będzie to krok w tył. Mały, bo mały, ale jednak w tył. To dziwi, tym bardziej że wszystko wskazuje na to, iż pozostała część specyfikacji również wniesie niewiele nowego. No chyba że konsumentów w pełni usatysfakcjonuje obudowa cieńsza o 0,8 mm.
 
Ciężko mi winić za takie podejście producenta. Jest popyt - jest podaż. Gdyby ludzie nie chcieli smukłych telefonów, to nikt by się nie męczył z ich produkcją. Niemniej nie podoba mi się, dokąd to wszystko zmierza. Wczoraj problematyczne karty Nano SIM, dziś trochę słabsza bateria, a co przyniesie jutro? Cieńsze i sypiące się w dłoniach obudowy? Teraz przy okazji praktycznie każdej kolejnej premiery narzekamy, że nowe telefony są tylko trochę lepsze od poprzedników. Boję się, że jeszcze zatęsknimy za tymi czasami.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy