Yamaha YAS-101 - belka zamiast zestawu 7.1?

Belki dźwiękowe mogą zastąpić wbudowane głośniki telewizorów, ale nie oszukujmy się - standardowemu zestawowi surround nie dorównają. Mimo to Yamaha przekonuje do modelu Yamaha YAS-101.

YAS-101 Front Surround System ma kosztować 300 dolarów, czyli około 950 złotych. W Polsce będzie na pewno droższy. Suma ta wystarczy na tani zestaw surround lub część droższego. Nie wierzę bowiem, że coś takiego będzie w stanie zastąpić zestaw 7.1. Nawet z wbudowanym subwooferem 60 wat i wsparciem dla systemów Dolby Digital i DTS.

Producent chwali się co prawda systemem Air Surround Xtreme, mającym wysyłać dźwięk w precyzyjnie w ustalone miejsca i tworzyć symulację surroundu. Testowałem jednak kilka takich urządzeń i to po prostu nigdy tak nie działa. Koncepcja jest znakomita, ale ginie w starciu z brutalną rzeczywistością.

Nie znaczy to, że Yamaha YAS-101 będzie bezużyteczna. Taka belka może zastąpić wbudowane głośniki telewizora - na pewno będzie miała większą moc niż większość paneli dostępnych w sklepach. Tylko nie wciskajmy ludziom głupot, że stanowi odpowiednik zestawu 7.1.

Reklama

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy