Zoom - Google zakazało swoim pracownikom korzystania z tej aplikacji

Technologiczny gigant zablokował popularną aplikację do wideokonferencji Zoom na urządzeniach swoich pracowników. Wszystko ze względu na niejasności związane z bezpieczeństwem danych.

Aplikacja Zoom jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na rynku. Niestety duży rozgłos przyczynił się też do większego zainteresowania jej kwestiami bezpieczeństwa, a te delikatnie mówiąc - mogą nie być idealne.

Sprawa odbiła się na tyle szerokim echem, że z usług wspomnianego komunikatora zrezygnowały niektóre uczelnie w Stanach Zjednoczonych. Na sytuacje zareagowało również Google, które postanowiło całkowicie zakazać korzystania z komunikatora przez swoich pracowników. W tym celu firma rozesłała wiadomości e-mail do zatrudnionych osób w których poinformowała, że aplikacja jest zakazana podczas wzajemnej komunikacji.

Reklama

Zoom, w specjalnym oświadczeniu, poinformował, że daje sobie 90 dni na poprawienie najważniejszych błędów. Do tej pory zarzuty względem aplikacji dotyczyły luk które mogą spowodować naruszenie systemów komputerowych, potajemnie wysyłają nasze dane, a nawet umożliwiają całkowite przejęcie komputerów Mac.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | zoom | komunikatory | bezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy