Chiny chcą wydłużenia wsparcia dla Windows XP

Windows XP to ponad 12-letni system, który mimo swojego leciwego wieku wciąż jest niezwykle popularny w różnych częściach świata. Microsoft postanowił jednak nie skupiać się dłużej na przestarzałej technologii i z dniem 8 kwietnia 2014 roku definitywnie zakończy wsparcie w formie regularnych aktualizacji. Nie podoba się to przede wszystkim rządowi Chińskiej Republiki Ludowej, gdzie system ten jest używany przez prawie 60 proc. mieszkańców.

Rząd Chin wyraził swoje zaniepokojenie zakończeniem wsparcia dla Windows XP w kwietniu 2014 roku. Według różnych statystyk, system ten jest używany przez większą część mieszkańców tego państwa. Yan Xiaohong stwierdził, że odcięcie się Microsoftu od Windows XP zwiększy zagrożenie ze strony cyberprzestępców i przyczyni się do wzrostu piractwa. Sprawa ta wpłynie również na poprawne funkcjonowanie oprogramowania w całych Chinach. 

Niestety nie wiemy, czy chiński rząd wysłał w tej sprawie oficjalną informację do Microsoftu, czy tylko głośno wyraża swoje niezadowolenie. Jak widać, pomimo upływu czasu Windows XP wciąż jest popularny w wielu krajach. Także na terenie Polski zainteresowanie tym systemem jest całkiem spore. Czy zatem Microsoft powinien rozważyć dalsze wsparcie dla Windows XP?

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy