​Google Chrome otrzyma funkcje, która przyda się niektórym internautom

Przypadkowe kliknięcie w "X" i zamknięcie potrzebnej nam zakładki w przeglądarce - kto nie zna tego problemu, ten nie surfuje wystarczająco dużo po sieci. Google Zdaje sobie sprawę z tej irytującej kwestii i przygotowuje ciekawe rozwiązanie.

Dziennikarze serwisu Androidpolice trafili na ślad w kodzie kolejnej wersji Chrome, który wskazuje na to, że Google pracuje nad rozwiązaniem mającym przyspieszyć wczytywanie strony w przypadku zamknięcia zakładki.

Dotychczas, jeśli zamknęliśmy przeglądarkę, a chcemy przykrócić zakładki, strony najpierw muszą się ponownie wczytać. Tymczasem nowość sprawi, że ponowny reload nie będzie konieczny - jeśli przywrócimy zakładkę wystarczająco szybko (autorzy informacji mówią o około 15 sekundach).  W jaki sposób będzie to możliwe? Przeglądarka przywróci stronę dzięki cache (pamięci podręcznej) - przez kilkanaście sekund po zamknięciu zakładki nie dojdzie do jej wyczyszczenia.

Reklama

Brzmi jak spore ułatwienie, ale - jak słusznie zauważa Androidpolice - taka operacja może mieć wpływ na szybkość działania całego systemu. Jeśli Google zdecyduje się na wdrożenie nowości, z pewnością będzie można ją dezaktywować lub będzie ona wymagała aktywacji.

W czerwcu Google zaapelowało o jak najszybszą aktualizację przeglądarki Chrome ze względu na podatność dnia zerowego. Obecnie z Chrome’a korzysta około 2 mld internautów. 

---------------------------

Przeczytaj także:

Google Chrome - ciekawe rozszerzenia

Google Chrome ze świetną zmianą na Androidzie

Google przyspieszy działanie Chrome'a

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Chrome
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy