Internet Explorer 9 najbezpieczniejszą przeglądarką internetową na rynku

Internet Explorer 9 to najpopularniejsza na świecie przeglądarka internetowa, która od początku roku pobrały już miliony użytkowników. Z regularnie przeprowadzanych badań NSS Labs wynika, że IE 9 jest także najbezpieczniejszą przeglądarką na rynku.

Internet Explorer 9 to zupełnie nowy sposób surfowania po sieci. Najważniejsza jest strona internetowa i treść, którą chcą przekazać nam jej autorzy. Dlatego do absolutnego minimum zredukowano paski narzędzi, zakładki, paski funkcji oraz dodatkowe menu. Dzięki temu widać znacznie większy obszar stron, po których poruszanie się jest zdecydowanie szybsze.

Twórcy IE 9 wzięli pod uwagę rosnące możliwości dzisiejszych komputerów. Przeglądarka jest odpowiedzią na oczekiwane przez konsumentów standardy internetowe, w tym język HTML5. Dzięki takiemu rozwiązaniu autorzy stron mogą budować szybsze, bardziej interesujące portale internetowe. Witryny są w pełni dostosowane do standardu HTML5, języka programowania, który w następnej dekadzie ma królować w internecie.

Szybkość IE9 to nie tylko nowe algorytmy wyciskające siódme poty z języka Java Script, czy lepsze wykorzystanie możliwości akceleracji sprzętowej, jaką dają współczesne komputery. To przede wszystkim funkcjonalność, czego najlepszym przykładem jest możliwość Przypinania Stron. Wystarczy przeciągnąć zakładkę ze stroną www na pasek zadań Windows 7 i od razu pojawi się tam ikona serwisu. Po jej kliknięciu natychmiast przenosimy się na tę stronę, tak jakby była zainstalowana na naszym komputerze.

Reklama

Wybór przeglądarki ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo w sieci. Według statystyk firmy Trend Micro, aż 53 proc. szkodliwego oprogramowania trafia do użytkowników w rezultacie pobierania plików, a tylko 12 proc. przez wiadomości e-mail.

Przeglądarkę Internet Explorer zaprojektowano tak, aby pomagała bezpieczniej przeglądać sieć i chronić przed jednym z najważniejszych współczesnych zagrożeń - złośliwym oprogramowaniem wykorzystującym metody socjotechniczne, stosowane przez cyberprzestępców. Nowa funkcja reputacji aplikacji ułatwia użytkownikom ocenę ryzyka związanego z pobieranymi aplikacjami. Mechanizm na podstawie technologii analizy reputacji witryn i dokumentów ściąganych z sieci ocenia każdy plik od razu po rozpoczęciu jego kopiowania na komputer i ostrzega użytkownika przed ewentualnym ryzykiem wiążącym się z jego uruchomieniem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: internet | internet explorer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy