Microsoft udostępnił wersję beta IE8

Na oficjalnej stronie Microsft poświęconej Internet Explorer pojawiły się materiały o nadchodzącej ósmej wersji przeglądarki, w tym zestawienie nowych funkcji. Jest też wersja beta.

To tylko niektóre z funkcji, jakie można będzie zobaczyć w przyszłym wydaniu Internet Explorer:

* Activities - funkcja, która pozwala na szybki dostęp do usługi zależnie od kontekstu. Jej dwa główne obszary wykorzystania to sprawdzanie informacji w obrębie danej witryny oraz wysyłanie zawartości witryny do aplikacji Webowej. W praktyce użytkownik nie będzie już musiał przykładowo zaznaczać adresu na stronie, kopiować go do schowka, a następnie wklejać do innych stron oferujących usługi nawigacji i prezentacji graficznej na mapie. W IE8 wystarczy zaznaczyć tekst z adresem i z menu kontekstowego wybrać łączę do pokazania miejsca na mapie. Funkcję tę będzie można dostosowywać do swoich potrzeb.

Reklama

* WebSlices - funkcja pozwalająca wykrywać zmiany w danej części witryny i informować użytkownika o aktualizacjach. Podgląd wprowadzonych modyfikacji jest osiągalny z paska Ulubione.

* Favorites Bar - nowy pasek, który ma zastąpić stare oznaczenia Łącza, gdzie można będzie wstawiać łącza do stron internetowych, ich fragmentów (WebSlices), strumieni RSS oraz dokumentów, jak pliki programów Word, Excel.

* Automatic Crash Recovery - funkcja, która ma nie dopuścić do sytuacji, kiedy w wyniku niespodziewanego zamknięcia się aplikacji, użytkownik straci np. pootwierane zakładki.

* Improved Phishing Filter - ulepszony mechanizm wykrywania stron wyłudzających informacje o tzw. Safety Filter. Jest to filtr, który nie dość, że blokuje strony wykorzystywane do phishingu, to teraz uwzględniał będzie strony, gdzie zamieszczono złośliwy kod.

Microsoft wspomniał też o nowych opcjach Zasad grupy, które pozwalają na całkowite zablokowanie dostępu do znanych stron, które są niebezpieczne, i wyeliminowanie opcji zignorowania tego ograniczenia przez użytkownika.

Beta IE8 jest już dostępna. http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/ie/ie8/default.mspx

WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE I WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ O NASZYM SERWISIE

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: Internet | internet explorer | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy