Najnowszy ranking popularności systemów operacyjnych

Jak się okazało, najnowsza aktualizacja dla systemu Windows 8.1 będzie pozbawiona zapowiadanego wcześniej Menu Start. Ciągłe odwlekanie wprowadzenia tej funkcji odbija się niekorzystnie na popularności systemu. W sieci pojawił się najnowszy ranking popularności systemów operacyjnych, na którym zyskały przede wszystkim starsze wersje Windowsa.

O ile miejsce Windows 7 na podium w dalszym ciągu nie powinno dziwić, to wyraźnie rosnąca liczba użytkowników systemu może być już zaskoczeniem. Obecnie z „siódemki” korzysta 51,22 proc. osób, co od ostatniego kwartału dało wzrost o ponad 5 proc. Nieco gorzej, ale wciąż pozostając na drugim miejscu, radzi sobie Windows XP, z którego obecnie korzysta 24,82 proc. użytkowników. Z kolei Windows 8 i 8.1 posiada łącznie już tylko 12,48 proc. udziałów (odpowiednio 5,92 proc. dla Windows 8 i 6,56 proc. dla Windows 8.1). Dopiero na kolejnym miejscu znalazł się produkt konkurencji – Mac OS X 10.9 uzyskał 4,12 proc. udział na rynku.
 
Obecna sytuacja pokazuje, że pomimo usilnych starań Microsoftu, najnowsze wersje systemu Windows w dalszym ciągu nie przekonują klientów. Jest to przy okazji pierwszym kwartał od kilku miesięcy, kiedy to Windows 7 uzyskał tak duży wzrost popularności.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | macOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama