Nie kupuje się komputerów z Vistą?

Amerykanie nie chcą kupować komputerów z systemem operacyjnym Windows Vista. Tymczasem Steve Ballmer zdradza, że Windows 7 nie będzie wiele różnić się od Visty.

W tym tygodniu sklep Amazon.com przeżył prawdziwe oblężenie - kupujący polowali na netbooki oraz MacBooki. Co w tym nadzwyczajnego? Z dwudziestu najpopularniejszych wśród klientów komputerów tylko jeden korzystał z Windows Vista. Pozostałe działały na Windows XP, Mac OS Leopard lub dystrybucji Linuksa - zauważa jedna z redaktorek serwisu CNET.

Czy jest to odzwierciedlenie globalnego trendu? Jeden sklep internetowy - nawet tak duży - nie wystarczy, aby to ocenić globalną sprzedaż Visty. Zresztą tą ostatnią dzielnie broni Steve Ballmer, prezes Microsoft, podając liczbę 180 milionów sprzedanych egzemplarzy oraz powołując się na charakterystyczną dla każdego nowego systemu niechęć użytkowników.

Reklama

Z drugiej jednak strony szef Microsoftu rozumie tych użytkowników, którzy nie zrezygnowali z Windows XP, czekając na Windows 7. Zresztą czeka dla nich ciekawa informacja - nowy Windows tak naprawdę ma być poprawioną wersja Visty. Nie należy spodziewać się większych nowości oraz niespodziewanych innowacji.

Wracając do Polski - nadal nie można oprzeć się wrażeniu, że wśród części osób kupujących nowe komputery istnieje przekonanie "byle nie z Vistą". Wszystkie przeświadczenia o Windowsie Vista - prawdziwe, czy też nie - przekazywane są drogą pantoflową przed zakupem. Czy do Windows 7 będziemy mieli większe zaufanie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sklep
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy