Nokia zaprezentowała aplikację mapową HERE

W przeciwieństwie do Apple, Nokia od zawsze przywiązywała dużą wagę do jakości wytwarzanych przez siebie aplikacji mapowych, które cieszą się sporym uznaniem. Fiński gigant postanowił pójść za ciosem i rozszerzyć grono odbiorców swej kartograficznej działalności. Poznajcie mapowo-webową aplikację HERE.

Z aplikacji można korzystać zarówno za pośrednictwem najzwyklejszych desktopów - wystarczy udać się pod adres here.net - jak i urządzeń mobilnych m.here.net. Posiadacze tych drugich - mam tu na myśli właścicieli sprzętu pracującego wyłącznie pod kontrolą Androida lub iOS - będą mogli wkrótce wyposażyć swoje urządzenia w tradycyjną wersję aplikacji (z mocno wstępnych testów redakcji Gizmodo US wynika, że jej webowa odpowiedniczka nie działa do końca płynnie na przeglądarkach Chrome dla Androida i Internet Explorer na Windows Phone OS).

Mój czysto desktopowy test wykazał, że Nokia i tym razem nie dała ciała. HERE uruchamia się bardzo szybko, nie przycina, a chwilami wręcz zaskakuje płynnością działania. Co do funkcji: aplikacja umożliwia - co jest dziś raczej normą - m.in. wgląd w rozkład jazdy komunikacji publicznej i łatwe kontrolowanie natężenia ruchu na konkretnych odcinkach dróg. O rzeczach podstawowych - jak podgląd satelitarny naszej planety czy mapa terenu - nie ma chyba nawet co wspominać.

Reklama

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | aplikacja | mapy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy