Nowe dziury Firefoksa

Oto cena sławy. Dopóki przeglądarka Firefox znana była tylko nielicznym internautom - wydawało się, ze w przeciwieństwie do Internet Explorera jest superbezpieczna. Wystarczył jednak błyskawiczny wzrost popularności programu, by okazało się, że "bezpieczeństwo" użytkownika Firefoksa brało się także i stąd, że firmy zajmujące się badaniami nie poświęcały mu zbyt dużo czasu. Teraz zabrano się za tę przeglądarkę na poważnie i co chwila mamy komunikat o nowych błędach

Kolejny wydała firma Secunia. W przeglądarce Firefox wykryto bowiem trzy dziury określane mianem krytycznych. Pozwalają one sieciowemu przestępcy przejąć kontrolę nad komputerem, na którym zainstalowany jest Firefox. Błędy wykryto w procedurach obsługujących pliki GIF (odpowiednio spreparowany obrazek może okazać się koniem trojańskim dla naszego peceta), a także w obsłudze paneli. Błąd "obrazkowy" zagraża także użytkownikom programu pocztowego Thunderbird i przegladarki Mozilla.

Mozilla.org zareagowała na te informacje natychmiast. Twórcy opisanych programów zalecają jak najszybszą aktualizację do wersji, w których te błędy usunięto. Są to:

Reklama

- Firefox v 1.0.2

- Mozilla v 1.7,.6

- Thunderbird v 1.0.2

Dowiedz się więcej na temat: dziury
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama