Polski iTunes bez muzyki

Polacy wreszcie otrzymali swoją wersję najpopularniejszego na świecie sklepu z cyfrową muzykę. To ta dobra wiadomość. A jaka jest zła? W polskim iTunes... nie ma muzyki. Świat więc się śmieje.

Na polską wersję sklepu iTunes czekaliśmy od dawna - dotychczas Polacy nie mogli kupować piosenek czy materiałów wideo sprzedawanych w tym najpopularniejszym na świecie internetowym dostawcy muzyki. Sklep już mamy, ale nadal nie możemy kupować w nim muzyki. Powód? Po prostu jej tam nie ma.

Obecnie w polskim sklepie Apple znajdziemy kilka aplikacji przygotowanych z myślą o telefonie iPhone. To właśnie premiera iPhone'a 3G, która odbędzie się sierpnia, sprawiła, że doczekaliśmy się własnego sklepu iTunes. Wraz z nami, swoją wersję otrzymał Katar oraz Czechy.

Reklama

Sklep z muzyką bez muzyki oczywiście jest dość kuriozalnym zjawiskiem. Właśnie z tego powodu reszta świata postanowiła pośmiać się z Polaków, którzy przecież z decyzjami Apple nie mają nic wspólnego. Serwis z muzyką bez muzyki Amerykanie określili jako "Polish Joke". Zagraniczni internauci szybko podchwycili całą akcję, nabijając się z Polski i naszych rodaków. Co prawda pojawiło się kilka głosów broniących nas (m.in. od polskich internautów), ale zatonęły one w morzu złośliwych komentarzy.

Tak oto zostaliśmy ze sklepem iTunes bez muzyki oraz głupimi komentarzami. Jedyna nadzieja w tym, że z czasem polski iTunes dostanie nowe funkcje. Natomiast na głupotę internautów nic nie poradzimy.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | iTunes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy