Tablet z systemem Ubuntu

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zajmujący się gadżetami chińskiej produkcji blog Giz-China opublikował pierwsze zdjęcia tabletu PC z systemem Ubuntu.

Jego konstruktorzy ujawnili właśnie szczegóły techniczne: chodzi o urządzenie z pojemnościowym wyświetlaczem o przekątnej 10,1 cala. Sercem tabletu jest jednostka Intel Atom pracująca z częstotliwością taktowania 1,6 GHz, która współdziała z 2 GB pamięci RAM oraz dyskiem półprzewodnikowym (SSD) o pojemności 32 GB.

W ramce urządzenia oprócz wyświetlacza umieszczono kamerę oraz gniazdo microSD. Poza tym tablet jest wyposażony w interfejs komunikacji bezprzewodowej WLAN, dwa porty USB, Bluetooth i wyjście HDMI. Opcjonalnie chińskie tablety będą miały również modem 3G. Zapytany przez Giz-China dostawca urządzenia przewiduje, że trafi ono na rynek wiosną 2011 roku. Zamiast specjalnego wariantu systemu dla tabletów zastosowanie znajdzie w nim netbookowa edycja Ubuntu 10.10. Do tabletu będzie można dokupić także specjalny pokrowiec z wbudowaną klawiaturą, przekształcający urządzenie w niewielki notebook. Według informacji serwisu Gadgetizor prezentowany tablet to prawdopodobnie nowy wariant chińskiego modelu TENQ P07, który producent dystrybuuje na razie wyłącznie z Windows 7. Byłoby to jakieś wytłumaczenie, dlaczego na sfotografowanym sprzęcie z Ubuntu na pokładzie widnieje logo Windows.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Linux | Ubuntu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama