WhatsApp z funkcją, która zwiększy bezpieczeństwo wiadomości

Serwis WABetaInfo poinformował o nadchodzącej funkcji szyfrowanych kopii zapasowych w popularnym komunikatorze. Rozwiązanie trafiło już do testowej wersji aplikacji.

Do tej pory wszelkie rozmowy oraz czaty były przechowywane na względnie bezpiecznych serwerach. Jak wynikało jednak z polityki technologicznego giganta, nie posiadały one żadnego zawansowanego szyfrowania. Oznaczało to, że w przypadku żądania wydania materiałów przez organy ścigania, firma mogła przekazać wszelkie dane dotyczące kontaktów i rozmów wykonywanych na WhatsAppie. Na szczęście wszystko wskazuje, że firma pracuje nad utworzeniem zaszyfrowanej kopii zapasowej

Informacje te odkrył serwis WABetaInfo, który poinformował, że komunikator testował zaszyfrowane kopie zapasowe w chmurze dla swoich aplikacji już w marcu tego roku. Teraz jednak nowa funkcja pojawiła się w wersji beta na Androida o numerze 2.21.15.5.

Reklama

Na obecną chwilę rozwiązanie oferuje dwie opcje zabezpieczania kopii zapasowych. Jedno polega na generowanym haśle przez użytkownika. Drugie to z kolei 64-znakowy klucz.

Na obecną chwilę WhatsApp oferuje już kompleksowe szyfrowanie czatów, teraz ta opcja ma pojawić się w przypadku kopii zapasowych. Oznacza to, że nawet jeśli pojawią się żądania ze strony organów ścigania, przekazane dane będą nieużyteczne.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

--------------------------

WhatsApp -warto przeczytać:

WhatsApp żegna się z telefonami

WhatsApp - wystarczy, że mają twój numer telefonu

WhatsApp z kolejną ciekawą funkcją

WhatsApp - nowa forma weryfikacji konta


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | szyfrowanie danych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy