Windows 11 - użytkownicy starszych komputerów będą mieli dylemat

Niedawno Microsoft oficjalnie ogłosił, że umożliwi instalacje Windowsa 11 na komputerach, które nie spełniają narzuconych wymagań. Jak się jednak okazuje, będzie to wymagało zaakceptowania specjalnej klauzuli.

Temat wymagań systemowych jakie spełnić musi komputer by oficjalnie ściągnąć aktualizację Windowsa do wersji 11, przewija się w internecie od pewnego czasu. Pierwsze informacje jasno wskazywały, że posiadacze słabszych maszyn nie będą mieli dostępu do wyczekiwanej nowej wersji systemu. Niedługo później technologiczny gigant zmienił jednak zdanie i potwierdził, że także użytkownicy starszych komputerów będą mogli przejść na Windowsa 11. Jak się jednak okazuje - firma dodatkowo zabezpieczyła się na taką ewentualność.

Jak wynika z materiału opublikowanego na łamach serwisu The Verge, instalacja Windowsa 11 jest możliwa na komputerach nie spełniających minimalnych wymagań. Użytkownik decydujący się na taki krok, musi jednak podpisać specjalną klauzulę, informującą o braku dalszego wsparcia i zrzeczeniu się jakichkolwiek praw gwarancyjnych, w przypadku wystąpienia problemów.

Reklama

To niestety nie koniec. Wgrany w ten sposób system ma być ograniczony o wiele istotnych funkcji, w tym m.in. system automatycznych aktualizacji Windows Update. Narzędzie to jest punktem kompleksowej obsługi aktualizacji systemu Windows, programu Microsoft Defender Antivirus i przynajmniej niektórych sterowników używanych przez system operacyjny w celu poprawy zgodności z podłączonym sprzętem.

Oznacza to, że osoby, które mimo wszystko zdecydują się na Windowsa 11 na komputerach nie spełniających wymagań, pozostaną bez najmniejszego wsparcia. 

-----

Windows 11 - więcej informacji

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | Windows 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy