AGD

Amica Bagio Eco – test

Sprawdzamy bezworkowy, funkcjonalny i niedrogi odkurzacz polskiej firmy Amica – model Bagio Eco VM3041.

Sprzęt wykorzystywany do odkurzania idzie z technologicznym podstępem. Jednak nie każdy potrzebuje w domu kosztownego robota takiego jak Roomba czy bezprzewodowy odkurzacz Dysona. Czasami wystarczy najzwyklejszy odkurzacz, odpowiednia wypadkowa ceny z możliwościami. Polska firma Amica twierdzi, że takim odkurzaczem jest bezworkowy, kosztujący około 270 zł, Bagio Eco VM3041. Sprawdzamy, czy tak jest.

Reklama

Co w pudełku i wykonanie odkurzacza

W pudelku oprócz samego odkurzacza znajdziemy: metalowe rury teleskopowe, ssawkoszczotkę uniwersalną, ssawkę do tapicerki, szczotkę do szczelin i szczotkę do parkietu. Podstawowy pakiet. Dodatkowe elementy, jak sam odkurzacz, zostały wykonane z niezłych materiałów, chociaż nie da się ukryć, że - w takim przedziale cenowym - nie ma co liczyć na wykończenie z wyższej półki. Całość sprawia jednak wrażenie solidnie wykonanego.


Producent pamiętał o tym, aby koła były wystarczająco "miękkie" (nie rysują powierzchni), nie zabrakło również automatycznego zwijacza przewodu i standardowej regulacji mocy (także regulacji mocy ssania w uchwycie węża). Odkurzacz ma poziomy i pionowy system parkowania.

Dokładną specyfikację odkurzacza można znaleźć na samym końcu materiału.

Bez worka

Kluczowym elementem, dla wielu osób, może okazać się brak worka w testowanym Bagio Eco - odkurzacza ma wkład cyklonowy, a zebrane elementy trafiają do zbiornika, który łatwo opróżnić i wyczyścić. Każdy, kto ma w domu alergików wie, że takie rozwiązanie sprawdza się lepiej niż gromadzenie zebranych elementów w workach.

Dodatkowo filtr wylotowy EPA 12 we wnętrzu odkurzacza oczyszcza wydmuchiwane powietrze z zanieczyszczeń, nawet powstających wskutek pracy silnika. Na rynku znajdziemy bardziej zaawansowane rozwiązanie, ale - raz jeszcze - w tym segmencie cenowym trudno prosić o więcej.

Odkurzamy

Jak Bagio Eco "sprawdza się w boju"? Odkurzacz ma moc 900 W, ze zbiornikiem o pojemności 1,5 l. To w zupełności wystarczy do typowego sprzątania, jak i bardziej wymagających przedsięwzięć. Z wagą około 6 kilo, odkurzacz "prowadzi się" naprawdę dobrze (kółka w przedniej części odkurzacza są obrotowe), podniesienie go, a potem przeniesienie, również nie stanowi wyzwania. Co ciekawe, odkurzacz rozpoczyna pracę na najniższym poziomie mocy i płynnie ją zwiększa, ma to zapobiec, na przykład, przypadkowemu wciągnięciu klocków. Maksymalny poziom generowanego przez odkurzacz hałasu wynosi 79 db.

Podsumowanie

Cena: 279 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odkurzacz bezworkowy | Amica
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy