CES 2015 - urządzenia mobilne

Polaroid Selfie na CES 2015 - do robienia "zdjęć z rączki"

Bardzo ciekawą ofertę na tegoroczne targi CES przygotował Polaroid. U producenta kultowych swego czasu aparatów można było znaleźć m.in. smartfona idealnego do zdjęć selfie.

Telefon Polaroid Selfie to dowód na to, że zdjęcia wykonywane przednią kamerą są coraz popularniejsze. Ten niezwykły smartfon zamiast dwóch aparatów - jednego do zdjęć regularnych, a drugiego do selfie i wiedeokonferencji - ma jeden, ale za to obracany.

Egzotyczny telefon Polaroida ma 5,5-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, który jakością wyświetlanego obrazu nie powala na kolana. Pozostała specyfikacja jest także dosyć standardowa, choć Selfie oryginalnie wyposażono w Androida 5.0 Lollipop. Szybkość działania i obracany, 13-megapikselopwy aparat, mogą przyciągnąć do Polaroida miłośników niecodziennych telefonów komórkowych.

Reklama

Rozwiązanie zastosowane przez Polaroida przypomina to z Oppo N3. Dzięki temu, w razie potrzeby, jedna kamerka może służyć jako i przedni, i tylny aparat. Proste, ale genialne w swojej funkcjonalności. Mniej genialne jest natomiast zastosowanie tylko 16 GB wbudowanej pamięci i... brak slotu na kartę microSD. Skoro Selfie ma być smartfonem typowo fotograficznym, to przydałoby się więcej miejsca na zdjęcia.

Póki co, ani cena, ani data premiery Polaroida Selfie nie są znane. Nikt nie zaznaczył tego oficjalnie, ale sprzęt najprawdopodobniej będzie dostępny tylko na rynku azjatyckim

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polaroid | CES 2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy