Drony

Firma EHang rozpoczyna testy osobowego drona

Chińskie przedsiębiorstwo dostało zezwolenie na rozpoczęcie testów swojego wynalazku.

EHang, firma odpowiedzialna za projekt załogowego drona 184, dostała pozwolenie na rozpoczęcie testów w powietrzu na terenie Nevady. Dotychczas nie było to możliwe ze względu na brak oficjalnej zgody FAA (Federal Aviation Administration). Huazhi Hu, założyciel i CEO EHang nazwał to "wielkim krokiem" w rozwoju załogowych dronów i zapowiedział, że ambicją jego firmy jest wprowadzenie do użytku powszechnego prywatnych, latających pojazdów tego typu. 

Dron EHang 184 został zaprezentowany na początku tego roku w Las Vegas. Maszyna przypomina klasycznego, zdalnie sterowanego drona, jednak jest od niego znacznie większa i posiada na środku małą kabinę pasażerską. Urządzenie na w pełni naładowanych akumulatorach jest w stanie zabrać na pokład ciężar o łącznej masie 100 kg i unosić się z nim w powietrzu przez 23 minuty. Ładowanie akumulatorów trwa 2 godziny. 

Reklama

Klimatyzowana kabina zawiera wystarczającą ilość miejsca dla jednej osoby i niewielkiego bagażu. Dronem można sterować za pomocą tabletu Microsoft Surface. Przed startem wyznacza się trasę, po przebyciu której lądujemy za pomocą jednego przycisku. Wysokość przelotowa drona to 300-500 m, choć producenci zapewniają, że może wznieść się on nawet na 3,5 km. Maksymalna prędkość to 100 km/h, choć nie wiadomo czy takie podróżowanie nie rozładuje akumulatorów szybciej.


 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy