Drony

​USA zakazują dronów zagranicznego pochodzenia

Administracja Donalda Trumpa pracuje nad specjalną ustawą, zakazującą departamentom rządowym i agencjom federalnym kupowania i korzystania z dronów, wyprodukowanych poza granicami USA.

Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Opracowywane od pewnego czasu zarządzenie ma skutecznie zakazywać zarówno dronów wyprodukowanych za granicą, jak i urządzeń korzystających z podzespołów obcego pochodzenia.

Ma to na celu uchronić USA przed inwigilacją ze strony wrogich krajów, w tym przede wszystkim Chin. To właśnie Państwo Środka stanowi obecnie jednego z największych eksporterów dronów na świecie, a wiele instytucji rządowych korzysta z wyprodukowanych tam, tańszych zamienników.

Z projektu ustawy wynika, że polityką rządu jest zachęcenie do korzystania z urządzeń zaprojektowanych i zbudowanych na terenie USA. Ma to mieć nie tylko znaczenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale też dla rozwoju gospodarki.

Reklama

Stany Zjednoczone podejmują kolejne kroki, które mają uniezależnić państwo od technologii pochodzących chociażby z Chin. Zarówno Huawei, jak i ZTE zostały ograniczone w kontekście współpracy z amerykańskimi firmami, a teraz to samo może czekać jednego z najpopularniejszych producentów dronów - firmę DJI. 

Po uchwaleniu rozporządzenia, agencje federalne będą miały miesiąc na wykonanie nowych zamówień. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Drony | DJI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy