IFA 2013 - urządzenia mobilne

Firma Sony ujawniła ceny smartfona Xperia Z1

Po wczorajszej prezentacji Xperii Z1 wiele osób zastanawiało się, ile trzeba będzie za nią zapłacić. Na szczęście nie musimy się już posiłkować przeciekami i plotkami, bo ceny zostały oficjalnie ujawnione przez producenta.

Internetowy sklep Sony póki co nie obejmuje swoim zasięgiem Polski, jednak z przedsprzedażowej oferty można już skorzystać w kilku innych krajach europejskich. Do pierwszych klientów trafi ona natomiast już pod koniec września.

Najtaniej fotograficzną Xperię Z1 będzie można nabyć w Niemczech, gdzie została wyceniona na 649 euro, czyli ok 2780 zł. Przypominam, że jest to najniższa cena, a w pozostałych regionach europy będzie już znacznie drożej. Przykładowo we Francji i Hiszpanii oficjalna cena to 699 euro, czyli niemal 3000 zł.

Szwedom za słuchawkę przyjdzie z kolei zapłacić 5995 koron szwedzkich (ok. 2930 zł). Najmniej korzystna zdaje się być oferta w Wielkiej Brytanii - 599 funtów, czyli prawie 3050 zł.

Reklama

Jak już wspomniałem, polskie ceny nie zostały jeszcze oficjalnie ujawnione, jednak nie powinny one zbytnio odbiegać od tych z pozostałych krajów Starego Kontynentu. Ponieważ będą się one musiały przy okazji ładnie prezentować na materiałach promocyjnych, obstawiam, że początkowo najpopularniejsi dystrybutorzy wycenią ją na 2899 lub 2999 zł.

Z pewnością nie są to kwoty małe, jednak tak naprawdę nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem, bo tyle trzeba zapłacić niemal za każdego nowego flagowca znanej marki. Xperia Z1 ma dodatkowo tę przewagę, że zdaje się być pierwszym Androidem z naprawdę sensownym aparatem, więc niewykluczone, że przekona do siebie sporo fanów tradycyjnych kompaktów.

Miron Nurski

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: IFA 2013 | Smartfon | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy