Najzdrowszy budynek na świecie

Największa australijska firma ubezpieczeniowa - Medibank - niedawno przeniosła się do nowej siedziby. Budynek ten jest uważany za jedno z najzdrowszych miejsc pracy na świecie. Medibank Place znajduje się w dzielnicy portowej w Melbourne i urzeczywistnia wszystkie najważniejsze zasady wyznawane przez firmę.

Budynek zaprojektowany przez firmę architektoniczną Hassell jest uznawany za jeden z najzdrowszych na świecie. Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim, pracownicy mogą wybrać w jaki sposób i gdzie pracują. Stanowiska pracy są wyposażone w telefony komórkowe i laptopy, dzięki czemu pracownicy mogą przemieszczać się pomiędzy 26 różnymi trybami pracy. Nie ma przymusu - pracę można wykonywać i na siedząco, i na stojąco.

Firma zachęca do ciągłej mobilności, częstego przemieszczania się. Schody budynku zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić najprostszy sposób poruszania między piętrami. Inne udogodnienia mające na celu przyczynienie się do zdrowszego trybu życia to specjalne oświetlenie w niektórych obszarach, które wspierają rytmy dobowe ludzi i wielofunkcyjne boisko sportowe, kiedy zechcemy się zrelaksować.

Wewnątrz Medibank Place jest ponad 2300 roślin, 520 roślin w specjalnych skrzynkach na fasadzie budynku oraz dwie, 25-metrowe ściany zieleni z widokiem na ulicę. Wszystko to zaprojektowano, by złagodzić stres, poprawić jakość powietrza w budynku i zapewnić przyjemniejsze widoki.

Według projektantów inwestycja w "zdrowy budynek" już się opłaciła. W ciągu czterech miesięcy do przeprowadzki, aż 79 proc. pracowników Medibank chętniej pracuje z kolegami, 70 proc. czuje się zdrowiej w pracy, a 66 proc. pracuje wydajniej. Absencja pracowników zmniejszyła się o 5 proc.

Medibank Place to budynek, w którym chyba każdy chciałby pracować.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: budynek | architektura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama