Kosmos

NASA wysyła astronautów na dno Atlantyku

NASA przygotowuje się do dalekich misji kosmicznych. Jednym z elementów takich przygotowań jest NASA Extreme Environment Mission Operations 20 (NEEMO 20), w ramach którego międzynarodowa grupa astronautów zamieszka na chwilę na dnie Atlantyku.

NEEMO są prowadzone od kilkunastu lat, aby jak najlepiej przygotować astronautów do dalekich misji kosmicznych. W ramach najnowszej odsłony tego przedsięwzięcia już 20 lipca międzynarodowa grupa zostanie wysłana do znajdującej się na dnie Atlantyku Aquarius Reef Base.

Uczestnicy misji przetestują opóźnienia w komunikacji, jakich mogą doświadczyć podczas podróży kosmicznych. Sprawdzą również nowe rozwiązania i technologie - zasponsorowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Zresztą, dowództwo nad nią obejmie Luca Parmitano z ESA, który spędził 166 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jego ogromne doświadczenie będzie tam nieocenione.

Reklama

Dno oceaniczne to nie to samo co przestrzeń kosmiczna, niemniej jednak ekstremalne warunki i odizolowanie mogą w znaczący sposób pomóc w opracowaniu nowych rozwiązań, które w przyszłości ułatwią eksplorację Układu Słonecznego - powiedział główny autor badań, cytowany przez serwis Slashgear.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy