Amazon chce przyjąć Bitcoina – wartość waluty gwałtownie rośnie

Spekulacje dotyczące akceptacji Bitcoina przez sieć sklepów Amazon, nie gasną. Po tym jak firma opublikowała oferty pracy dla Digital Currency i Blockchain Product Lead, kurs wirtualnego pieniądza poszybował do góry.

Po niedawnych problemach i mocnym spadku Bitcoina, najbardziej popularna kryptowaluta ponownie pnie się do góry. Wszystko za sprawą plotek i spekulacji dotyczących sieci Amazon. Firma opublikowała bowiem oferty pracy dla Digital Currency i Blockchain Product Lead. Może to oznaczać, że w niedalekiej przyszłości amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe zechce zaakceptować kryptowaluty z Bitcoinem na czele.

Oferty pracą dotyczą osób, których zadaniem byłoby wykorzystanie wiedzy w dziedzinie Blockchain, rozproszonej księgi, walut cyfrowych banku centralnego i kryptowalut. Chociaż sam wpis nie odnosi się bezpośrednio do Bitcoina i jego akceptacji, niedawny raport opublikowany na łamach City A.M. wspomina o źródle pochodzącym z "wewnątrz" firmy. Osoba ta twierdzi, że Amazon nie tylko chce zaakceptować płatności Bitcoinem do końca tego roku ale także innymi kryptowalutami, takimi jak: Ethereum, Cardano i Bitcoin Cash, nieco później.

Reklama

Co więcej - zagraniczne serwisy donoszą także o możliwości stworzenia własnego tokena.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bitcoin | Amazon | kryptowaluta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy