Kryptowaluty

Anonimowi (Anonymous) wypowiadają wojnę Elonowi Muskowi

Haktywiści z „Anonymous” nagrali film na temat ekscentrycznego miliardera i właściciela firmy Tesla. Według tajemniczego ugrupowania, Elon Musk jest odpowiedzialny za wiele zła na świecie, a jego wątpliwe działania są wynikiem kompleksu wyższości.

"Anonimowi" - ruch powstały z połączenia klasycznych działań hakerów oraz aktywistów społecznych stających w obronie konkretnej idei wziął na cel wizjonera i miliardera Elona Muska. Zdaniem haktywistów przedsiębiorca działa na szkodę gatunku ludzkiego, a jego dokonania nie są podyktowane dobrymi intencjami, a jedynie szkodliwym kompleksem wyższości.

Grupa twierdzi, że pracownicy zatrudnieni przez Muska od lat borykają się z okropnymi warunkami, a jego firmy do pracy wykorzystują m.in. dzieci. Zamaskowana postać na filmie przekonuje także, że narcystyczny filantrop desperacko pragnie zwrócić na siebie uwagę, podczas gdy sam jest zamieszany w wiele zamachów stanów i popieranie dyktatorów w krajach, w których wydobywane są jego produkty.

Reklama

Anonimowi atakują także firmę Tesla, twierdząc, że jej dochód nie pochodzi ze sprzedaży samochodów, ale z nielegalnych dotacji rządowych. Sama firma została ponadto zakupiona przez Elona Muska od innych osób i jedynie rozwijana. Na sam koniec pojawiły się także oskarżenia o spekulacje rynkami kryptowalutowymi.

Oczywiście trudno w jakikolwiek sposób odnieść się do podanych w filmie oskarżeń. Na żadne z nich, autor nagrania nie podał najmniejszego dowodu. Pozostaje zatem pytanie, czy sam Elon Musk odniesie się w jakikolwiek sposób do tych zarzutów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anonimowi | Elon Musk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy