Kryptowaluty

Marti Renti NFT - influencerka sprzedała swoją cyfrową miłość w formie NFT

Jedna z polskich gwiazd serwisów społecznościowych sprzedała NFT (niewymienialny token kryptograficzny) mający reprezentować jej cyfrową miłość. Transakcja opiewała na 250 tys. dolarów (prawie milion złotych). Nie wiemy, kto został kupcem.

NFT o nazwie Cyfrowa Miłość został sprzedany przez Martę Rentel (prawdziwe nazwisko Marti Renti) na platformie Fanadise - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl. "Miłość fizyczna, miłość platoniczna i miłość cyfrowa mogą być różne, ale każda z nich jest prawdziwa w taki sam sposób, jak wszystkie nasze myśli i uczucia. A cyfrowe znaczy wieczne. Przecież wszystko, co teraz jest digitalizowane, zostanie z nami do końca świata - fotki, filmy, wspomnienia, wszystko - opowiada Marti Rent, na którą powołują się Wirtualnemedia.pl. 

Reklama

Marti Renti ma  konto na TikToku, z 2,4 mln obserwującymi, jest obecna na Instagramie, w ramach Fame MMA walczyła z Martą Linkiewicz.

NFT to niewymienialny token kryptograficzny powiązany z kryptowalutą Ethereum. Dlaczego niewymienialny? Typowa kryptowaluta może zostać zamieniona na inną walutę, tymczasem NFT można porównać do, na przykład, nabycia znanego obrazu. Na świecie jest tylko jedno takie dzieło. Możemy je sprzedać lub wymienić, ale nie dostaniemy w zamian tego samego dzieła sztuki. Nie da się przecież wymienić jednej "Damy z gronostajem" na inną "Damę z gronostajem"

Sprzedany przez Marti Renti NFT, podobnie jak wiele innych tokenów, nie ma bezpośredniego wymiaru fizycznego i trudno go oceniać przez pryzmat typowych aukcji.

-------------------------------------

Ethereum - więcej ważnych informacji  

Ethereum - podjęto decyzję, która będzie miała wpływ na rynek GPU

Ethereum - jego współzałożyciel spalił 6,6 miliarda dolarów w kryptowalucie

Ethereum - Norton 360 z funkcją kopania kryptowalut

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy