50. rocznica ladowania na Księżycu

​Apollo's Moon Shot AR - Polacy i NASA zabierają nas na Księżyc

Polska firma Immersion przygotowała na zamówienie NASA i Instytutu Smithsonian aplikację Apollo's Moon Shot wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość (AR). Dzięki niej możemy wraz z załogą Apollo 11 trafić na Księżyc.

Przez historyczny start rakiety Saturn V, lądowanie na Księżycu, aż po spacer po jego powierzchni - Apollo's Moon Shot AR umożliwia nam to wszystko i znacznie więcej (łącznie z możliwością wykonania księżycowego selfie). Jest to możliwe dzięki technologii Augmented Reality (rzeczywistość rozszerzona), która na świat widziany przez aparat smartfona nakłada grafikę 3D.

Po pobraniu aplikacji możemy, np. wybrać podróż na Księżyc poprzez otwarcie portalu na Srebrny Glob, przez który musimy (z telefonem) przejść na drugą stronę. Inna zabawa umożliwia oglądanie kosmicznego skafandra, kolejna pokazuje start rakiety Saturn V. Na tym nie koniec doświadczeń AR, ale nie chcemy zdradzać więcej. Dodatkowo zadbano o wiele archiwalnych zdjęć, nagrać i historycznych opisów, w tym kolejnych misji Apollo.

Reklama

Polacy z Immersion, którzy stworzyli Apollo's Moon Shot AR na prośbę NASA, twierdzą że sprawdzał ją sam syn Neila Amstronga.

Apollo's Moon Shot AR można pobrać w Sklepie Google oraz w App Store.

Misja Apollo 11

16 lipca 2019 roku o 9:32 czasu lokalnego (15:32 w Polsce) z Centrum Lotów Kosmicznych Kennedy’ego na Przylądku Canaveral wystartowała historyczna misja Apollo 11.

Cztery dni później, 20 lipca 1969 r. Armstrong i Aldrin postawili stopy na Księżycu, stając się pierwszymi ludźmi, którzy tego dokonali. Wszyscy trzej bezpiecznie wrócili na Ziemię 24 lipca 1969 r.

Historyczną misję można prześledzić także krok po kroku na specjalnej stronie NASA


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | lądowanie na księżycu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy