MWC 2013 w Barcelonie - telefony jutra

Alcatel One Touch Fire i ZTE Open - tanie smartfony z systemem Firefox OS

Mozilla, czyli twórca przeglądarki Firefox, w 2013 roku zaatakuje rynek smartfonami z systemem operacyjnym Firefox OS. Już wiemy, którzy producenci mu w tym pomogą - będą to ZTE oraz Alcatel. Telefon Alcatel One Touch Fire ma od razu po debucie trafić do Polski.

Alcatel One Touch Fire będzie miał ekran o przekątnej 3,5" i procesor 1 Ghz. Do tego dojdzie aparat 3,2 megapiksela 256MB pamięci  RAM i 512 MB pamięci wbudowanej. Telefon powinien zadebiutować w drugiej połowie roku. Co ważne, Alcatel One Touch Fire najpierw zadebiutuje w Polsce. Smartfon pojawi się w sieci T-Mobile w połowie oku. Ceny jeszcze nie znamy.

Informacje o ZTE Open również są dość szczątkowe - ten telefon także będzie miał 3,5-calowy ekran, wiemy także, że na pokładzie znajdzie się procesor Cortex A5.

Jak widać, Firefox OS, przynajmniej na początku, trafi do tanich smartfonów. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Firefox OS ma być skierowany do... młodszych użytkowników. Tak przynajmniej chcą go pozycjonować operatorzy. Nie mówiąc o telefonach "za złotówkę". Patrząc na tę specyfikację - wydaje się to prawdopodobne.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ZTE | Firefox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy