MWC 2013 w Barcelonie - telefony jutra

Sprawdzamy Huawei Ascend D2 - CES 2013

​Potężny Ascend Mate to nie jedyna ciekawa nowość Huawei z tarów CES 2013. W Las Vegas chiński producent zaprezentował również rewelacyjnego Ascenda D2, którego nie omieszkaliśmy błyskawicznie przetestować.

Ascend D2 to chińska odpowiedź na najlepiej wyposażone smartfony HTC czy Sony. Jego największą zaletą jest duży, bo 5-calowy ekran LCD FHD IPS + Super Retina o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Wszystkie wspomniane oznaczenia sprawiają, że jakość wyświetlanego obrazu jest znakomita - zostawia daleko w tyle ekrany stosowane przez Samsunga oraz Sony. Obraz jest bardzo ostry, a kolory żywe i soczyste. W galerii urządzenia nie mogło zabraknąć tapet, które doskonale oddają możliwości tego panelu.

Przekątna sprawia, że z telefonu można w miarę wygodnie korzystać.  5 cali jest obecnie standardem, który stosują wszyscy najwięksi producenci. Podobnie jak w przypadku modelu Mate - ekran wypełnia znaczną część przedniego panelu.

Reklama

Obudowa modelu D2 wykonana jest z mieszaniny wysokiej jakości metali, co można odczuć już przy pierwszym dotyku. Konstrukcja jest przy tym stosunkowo lekka i smukła - waży dokładnie 170 gramów, a jej grubość to 9,9 mm. Całość jest wyjątkowo zwarta i solidna. Zastrzeżeń nie można mieć również do designu. Ten jest oszczędny, ale elegancki i może się podobać.

Smartfon działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean, ale producent zasłonił go własną nakładką - ta nie jest niestety najlepsza. Żadnych zastrzeżeń nie mam natomiast do działania systemu. Dwurdzeniowy układ K3V2 o taktowaniu 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM sprawiają, że sprzęt działa bardzo szybko i płynnie. W przeciwieństwie do modelu Mate, nie zauważyłem u D2 żadnych spadków wydajności.

Ascend D2 jeszcze w tym miesiącu ma zadebiutować na rynku chińskim, a w przyszłości zagości również w Japonii. W informacji prasowej nie podano żadnych szczegółów dotyczących ceny oraz dostępności smartfona na Starym Kontynencie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CES 2013 | Android Jelly Bean | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy