MWC 2015 - nowości mobilne

Fx0 Firefox OS - przezroczysty smartfon

Podczas targów MWC 2015 można było zobaczyć kilka nietypowych smartfonów. Jeden z nich to Fx0, przezroczysty telefon z Firefox OS.

Smartfon był prezentowany na stoisku Firefoxa, choć został wyprodukowany przez LG dla japońskiego operator KDDI. Sprzęt konstrukcyjnie jest oparty na modelu LG G3, choć już na pierwszy rzut oka wygląda znacznie ciekawiej. Przy projekcie brał udział Tokujin Yoshioka, japoński projektant i artysta.

Fx0 poza przezroczystą obudową skrywająca rozmieszczenie poszczególnych elementów składowych smartfona, ma okrągły przycisk Home, w który wkomponowano logo Firefoxa. Telefon ma 4,7-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 na 720 pikseli i jest napędzany przez procesor Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz. Na pokładzie znajdziemy także baterię o pojemności 2370 mAh i 1,5 GB pamięci RAM.

Reklama

Smartfon Fx0 ma solidną obudowę i pewnie leży w dłoni. Nieco gorzej jest pod względem obecnych aparatów fotograficznych. Główny ma matrycę 8 Mpix, a przedni tylko 2,1 Mpix. Dla niewymagających użytkowników taka ilość będzie wystarczająca.

Fx0 od początku stycznia jest do kupienia na japońskim rynku. Jego cena to odpowiednik 420 dol. Jest wielce prawdopodobne, że nigdy nie zobaczymy go na europejskich półkach sklepowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Firefox OS | Smartfon | Qualcomm Snapdragon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy