MWC 2015 - nowości mobilne

Smartfon Kyocera z panelem słonecznym na targach MWC 2015

Na targach MWC 2015 firma Kyocera zaprezentowała pierwszego na świecie smartfona z wbudowanym w ekran panelem słonecznym. Urządzenie jest dostępne w pancernej obudowie, chroniącej przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi.

Innowacyjny smartfon powstał na bazie modelu Torque, choć różni się od niego szczegółami. Najważniejszy z nich to panel słoneczny wbudowany w ekran, który został dostarczony przez firmę SunPartner. Działa w ten sposób, że jedną z warstw ekranu jest panel słoneczny.

Takie rozwiązanie wpływa negatywnie na jakość prezentowanego obrazu. Wyświetlany obraz jest wyblakły, bo panel słoneczny ma przejrzystość ok. 90 proc. 10 proc. jakości obrazu ucieka nam już z powodu zastosowanej technologii, a przecież są jeszcze kwestie oprogramowania.

Reklama

Panel słoneczny ładuje się w obecności każdego rodzaju światła, zarówno dziennego, jak i sztucznego. Proces ładowania odbywa się cały czas, gdy korzystamy z ekranu, chyba że w ustawieniach zadecydujemy inaczej. O szczegółach specyfikacji urządzenia póki co nic nie wiadomo. Trudno także przewidywać kiedy trafi on do masowej produkcji. Cena nie została jeszcze ustalona.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kyocera | Fotowoltaika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama