Nokia na targach MWC - pięć nowych modeli

Nokia 1, Nokia 8110 4G, Nokia 6 2018, Nokia 7 Plus i Nokia 8 Sirocco - Finowie z firmy HMD rozszerzyli swoje portfolio aż o pięć nowych pozycji, z każdej półki cenowej.

Na prezentacji smartfonów marki Nokia nie brakowało optymistycznych prognoz i podziękowań za miniony rok, który dla HMD Global był przecież  pasmem sukcesów. Finowie zapowiedzieli, że to dopiero początek. Firma zacieśnia między innymi współpracę z Google, w efekcie czego wszystkie jej kolejne smartfony z Androidem mają należeć do programu Android One, co oznacza szybsze aktualizacje i dłuższe wsparcie. 

Nokia 8110 4G

Po ciepłym przyjęciu modelu 3310, rodzina Nokia powiększy się także o nową edycję kultowej słuchawki 8110. Był to telefon zaprezentowany w 1996 roku i jego cechą charakterystyczną była rozsuwana klapka zasłaniająca klawiaturę. W odświeżonej wersji ten gadżet oczywiście pozostał. Oprócz tego unowocześniono design, dodano kolorowy wyświetlacz, a obudowa jest delikatnie wygięta co ma ułatwiać trzymanie telefonu w dłoni. 8110, tak jak 3310, to urządzenie proste, służące głównie do dzwonienia i pisania wiadomości SMS, jednak nie zabrakło modułu 4G, który pozwoli między innymi na szybkie i sprawne sprawdzenie poczty.

Reklama

Model 8110 4G został wyceniony na 79 euro, czyli w przeliczeniu około 330 złotych.


Nokia 1

Niewiele droższy, bo kosztujący 85 euro, jest smartfon Nokia 1, którym HMD Global chce podbić przede wszystkim rozwijające się rynki, ale nie tylko. To najprostszy i najtańszy smartfon z oferty który ma jednak oferować przyzwoitą szybkość działania. Wszystko dzięki obecności systemu Andoid Oreo w wersji Go, czyli przystosowanej do najprostszych i najtańszych modeli.

Smartfon posiada zupełnie podstawowe podzespoły i dwie wersje kolorystyczne: czerwoną i niebieską. Obudowa jest wykonana z gumowanego plastiku, co ma gwarantować dużą odporność na czynniki zewnętrzne.  

Nokia 6 2018

O nowej Nokii 6 słyszeliśmy już wielokrotnie w przeciekach. Smartfon został odświeżony pod wieloma względami, w tym od strony wizualnej. Jego obudowa jest teraz ozdobiona chromowanymi listwami, a czytnik linii papilarnych został przeniesiony na tył. Nowością jest także implementacja optyki firmy ZEISS, co ma widocznie  wpłynąć na poprawę jakości zdjęć. Za wydajność odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 630, a pamięć RAM ma 3 GB.

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży już od kwietnia, a jego cena została ustalona na 279 euro, czyli około 1200 złotych.

Nokia 7 Plus

Zdecydowanie większą metamorfozę przeszedł model 7, w wersji Plus. Smarton, jako pierwszy z oferty Nokii, dostał zaokrąglony na krawędziach wyświetlacz o proporcjach 18:9. Względem zwykłej "siódemki" udoskonalono także aparat, który ma teraz dwa obiektywy (ZEISS), a obudowa jest cieńsza i bardziej opływowa.

Nokia 7 Plus także zadebiutuje w kwietniu i będzie kosztować 399  euro, czyli mniej więcej 1700 złotych.

Nokia 8 Sirocco

Ostatnia nowość HMD to mityczny flagowiec, którego szkice i rendery wielokrotnie trafiały do sieci. Niestety, wbrew oczekiwaniom fanów, nie jest to zupełnie nowy model, a po prostu wersja specjalna Nokii 8. Wyróżnia się zaokrąglonym na rogach i krawędziach ekranem, który pokrywa zdecydowaną większość przedniej ściany i szklanym wykończeniem. Poza tym, od strony technicznej to ten sam smartfon, który poznaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.

Sprzedaż luksusowej odmiany Nokii 8 ruszy w kwietniu, a jej cena to 749 euro, czyli mniej więcej 3200 złotych. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy