Tablet, telefon i notebook na komunię

Test LG G3 s - średniak za 900 zł

LG G3 s jest jednym z wielu smartfonów ze średniej półki. Postanowiliśmy sprawdzić, czym wyróżnia się spośród konkurencji.

W segmencie smartfonów do 1000 zł zrobiło się bardzo tłoczno, więc największe szanse na sukces mają produkty rozpoznawalne lub po prostu lepsze od konkurentów. Mile widziane są również cechy szczególne, których nikt inny nie możne nam zaproponować. Czy średniak LG ma to wszystko?

Wygląd i wykonanie

G3 s odziedziczył wygląd po flagowym G3. Mamy ten sam charakterystyczny przedni panel, a po drugiej stronie komplet przycisków wraz z laserowym autofokusem - rozwiązaniem ze wspomnianego G3. Całość jest trochę masywna, ale dzięki swoim krągłościom naprawdę dobrze leży w dłoni.

Reklama

Wykonanie i spasowanie elementów jest dobre, ale obudowa lubi cicho zatrzeszczeć przy mocniejszym nacisku. Przyjemne wrażenie sprawia tylny panel, którego materiał skutecznie opiera się odciskom palców i zarysowaniom. Kolejną zaletą G3 s jest jego rozmiar - jak na 5-calowy ekran całość nie jest przesadnie duża.

Specyfikacja

Na pokładzie smartfona znajdziemy 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli). Wyświetlany obraz ma świetną jakość - jest ostry, jasny a kolory dobrze odwzorowane. Dodatkowymi zaletami są zabezpieczenie KnockCode oraz możliwość wybudzenia ze stanu czuwania poprzez podwójne stuknięcie w powierzchnię wyświetlacza.

Specyfikacja LG G3 s nie pozostawia złudzeń, z jakim segmentem mamy do czynienia. Pod maską znajdziemy czterordzeniowego Snapdragona 400, grafikę Adreno 305 i 1 GB pamięci RAM. Takie połączenie gwarantuje jednak obsługę zdecydowanej większości aplikacji i gier, więc brakiem mocy nie będziecie musieli się martwić (w teście Quadrant uzyskał prawie 8900 pkt). Spadki wydajności widać dopiero na poziomie obsługi interfejsu czy przeglądarki, ale to jest normalne dla większości smartfonów z Androidem i nie powinno budzić obaw.

Smartfon ma baterię o pojemności 2540 mAh, która w połączeniu z energooszczędnym układem Snapdragon pozwala osiągnąć naprawdę dobry rezultat końcowy. Mam tutaj na myśli przynajmniej dwa dni w trybie średnio intensywnego korzystania z funkcji urządzenia.

Zawodzi niestety aparat. Zdjęcia często wychodzą nieostre (po co w takim razie jest ten laserowy autofokus?), brakuje im szczegółowości, a kolory są nieco wyblakłe. Szkoda, ponieważ ten element trochę psuje ocenę.

System operacyjny

G3 s ma Androida 4.4.2, który jest dobrą i dopracowaną wersją oprogramowania firmy Google. Ma również nowy interfejs producenta - ładniejszy i lepszy od ubiegłorocznego. Nie brakuje w nim kilku dodatkowych rozwiązań, aplikacji czy wspomnianej funkcji KnockCode.

Podsumowanie

LG G3 s jest typowym przedstawicielem swojego segmentu. Podobnie jak wiele innych urządzeń może pochwalić się solidnym wykonaniem, podzespołami oraz dobrym ekranem. Ma również ten sam słaby punkt - aparat.

Testowany smartfon z tłumu wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznym wyglądem i sprawdzoną marką. Za czarną wersję kolorystyczną zapłacimy niecałe 900 zł.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LG | Smartfon do 1000 zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy