Ultra HD 4K

QLED, UHD i technologie dla graczy - telewizory Samsunga na 2018 rok

To sklepów trafiła nowa oferta telewizorów Samsunga na 2018. Składają się na nią telewizory QLED TV (Q9, Q8C, Q7F, Q6F), Premium UHD (seria 8 - 14 modeli) oraz UHD (seria 7 - 41 modeli). Uzupełnienie stanowią jeden model Full HD i jeden HD. Poznajmy szczegóły.

Nowe modele QLED TV oraz UHD posiadają certyfikaty 4K UHD (CTA), UHD (Digital Europe), Ultra HD Premium (UHD Alliance), oraz potwierdzenie standardów dotyczących 100 proc. natężenia kolorów i wysokiej jasności przez organizacje VDE. Oferta świetnie odzwierciedla też zmieniające się potrzeby klientów w zakresie wielkości ekranów. W portfolio znalazło się bowiem sześć modeli o przekątnej 75" i jeden o wielkości 82" oraz 17 telewizorów o przekątnej 65 cali. Warto również podkreślić, że oprócz jednego modelu telewizorów HD o przekątnej 32" (N4002) i jednego FullHD (N5002), wszystkie pozostałe modele oferują rozdzielczość Ultra HD (4K).

Reklama

QLED, kropka kwantowa i miliard odcieni kolorów

Na czele znalazły się telewizory QLED TV 2018, które w tym roku obejmują serię Q9FN, Q8CN, Q7FN i nową Q6FN, w których wykorzystano technologię kropki kwantowej. W ramach tej oferty dostępne są modele z płaskim (F) i zakrzywionym (C) ekranem a litera N oznacza model z 2018 roku. Seria QLED 2018 to połączenie jakości obrazu z innowacjami w zakresie konstrukcji i funkcjonalności. Za jakość obrazu, nasycone kolory i odwzorowanie ponad miliarda odcieni barw odpowiada m.in. technologia kropki kwantowej oraz procesor Q Engine, odpowiedzialny za mastering kolorów, kontrastu i HDR. Z kolei dzięki HDR Elite opartym na HDR10+ każda scena zostanie wyświetlona z optymalnie dopasowaną kolorystyką, kontrastem i wyrazistymi szczegółami. Dodatkowo telewizor Q9F oferuje bezpośrednie podświetlenie matrycy z wielostrefowym wygaszaniem, co oznacza jeszcze lepszy kontrast i czernie oraz doskonałą jakość obrazu bez względu na oświetlenie.

Tegoroczne modele QLED posiadają tryb Ambient, który sprawi, że ekran niemal "zniknie" w domowej przestrzeni. Telewizor może wyświetlać kolor lub wzór, który znajduje się na powierzchni za nim. Może także stać się nośnikiem informacji o pogodzie, godzinie czy naszych własnych wspomnień utrwalonych na zdjęciach. Kolejną nowością w serii QLED TV na 2018 rok jest One Invisible Connection, czyli jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane audio oraz video z One Connect. To zewnętrzny moduł, do którego podłączymy wszystkie dodatkowe urządzenia (konsola, soundbar, Blu-ray). 

Telewizory UHD od 43 do 75 cali

Telewizory UHD (4K) to duża część tegorocznej oferty Samsung. Widzowie znajdą tu modele Premium UHD - NU8002, NU80xx i NU8502 - oraz reprezentantów z serii UHD NU7000, która jako najliczniejsza grupa liczy 41 ekranów o przekątnej od 43 do 75 cali.

Gracze z pewnością docenią osiągi serii Premium UHD - Input lag na poziomie od 15 do nieco ponad 30 ms, w zależności od modela. Takie parametry oferowane są w ramach dedykowanego trybu Gra, który teraz włącza się automatycznie. Dodatkowo, dostępny tylko w telewizorach Samsung tryb upłynniania gier, które są dostępne w 30 klatkach na sekundę zapewni konsolowym graczom więcej szczegółów. Nie zapominajmy także o designie produktów. Tu nowością jest Clean Cable Solution, czyli nowe rozwiązanie konstrukcyjne, które pozwoli ukryć przewody w żłobieniach na tylnej obudowie telewizora oraz wyprowadzić jest przez otwór w podstawie.

Aspekt smart

To, co łączy tegoroczne modele telewizorów Samsung Ultra High Definition, to nowoczesny design i system operacyjny Tizen. Jeśli chodzi o współpracę telewizora z innymi urządzeniami nowością jest - dostępna na urządzenia mobilne z system Android i iOS - aplikacja SmartThings, która ułatwi między innymi proces konfiguracji telewizora. Z poziomu telefonu można będzie m.in. przeglądać i uruchamiać aplikacje, z których chcemy korzystać na dużym ekranie

 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: QLED | Samsung | uhd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy