Sky z dekoderami 4K jeszcze tej wiosny?

Brytyjski tygodnik „The Sunday Telegraph” podaje, że Sky jest coraz bliżej zaoferowania treści 4K. Według gazety, Sky już tej wiosny wprowadzi do oferty nowy dekoder Ultra HD Project Ethan. O planowanych pracach nad nowym urządzeniem informowano po raz pierwszy w maju ub.r. Czyżby nadszedł najwyższy czas na jego premierę?


Dekodery Project Ethan mają zaoferować dodatkowe korzyści w porównaniu z udostępnianymi dziś przez Sky urządzeniami. Mają pozwolić na second screeen dla wielu urządzeń mobilnych, a także na przechowywanie treści online na potrzeby dostępu zdalnego. Sky oferuje już treści dodatkowe na swoich dekoderach, głównie filmy, i jak twierdzi 40-60 proc. filmów oglądanych co tydzień jest zapisywanych w dekoderze. Projekt Ethan i przechowywanie w chmurze mają umożliwić dalszą poprawę dostępu do treści - także w 4K.

Inny brytyjski operator, Virgin Media, eksperymentuje już z 4K, natomiast Netflix i inni dostawcy wideo on-line materiały 4K już udostępniają, w tym takie seriale jak "House of Cards" czy "Breaking Bad".

Sky nie podaje za wiele na temat wejścia w technologię 4K, ale może więcej informacji wypłynie podczas ogłoszenia wyników za 2014 rok już 4 lutego (więcej tutaj). Oficjalnie Sky informuje, że nadal ocenia i testuje technologię 4K w ramach przygotowań do jej uruchomienia.

Reklama

Anita Kaźmierska

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: telewizja 4k

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy