Wakacje 2021 a koronawirus

Niemcy: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFORMACJE]

Podróż do Niemiec nie stanowi dla Polaków większych problemów w dobie COVID-19 /123RF/PICSEL

W Niemczech nie brakuje pięknych i atrakcyjnych miejsc, w których warto spędzić wakacje. I choć nasi zachodni sąsiedzi nie są jeszcze pierwszym wyborem Polaków przy planowaniu urlopów, to i tak z roku na rok coraz liczniej odwiedzamy ten kraj. Jakie obostrzenia panują w Niemczech?

 Berlin, Drezno, Zamek Neuschwanstein, Jezioro Bodeńskie - takich atrakcji turystycznych może Niemcom zazdrościć wiele europejskich krajów. Jeśli tylko dobrze zaplanujemy urlop, zwiedzanie Niemiec może okazać się niezwykle atrakcyjną przygodą.

Podróż do Niemiec w 2021. Jakie są wymogi wjazdu?

Od 30 maja br. Polska nie jest uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. W związku z tym od 8 czerwca br. nie ma już konieczności zgłaszania podróży na stronie www.einreiseanmeldung.de. Planując podróż do Niemiec należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach związanych z trwającą pandemią koronawirusa. Jeśli do Niemiec wybieramy się samochodem - nie musimy okazywać testu na COVID 19. Dotyczy to kierowców podróżujących służbowo i turystycznie. Zniesiono również obowiązek odbycia kwarantanny czy wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Reklama


Jednak już inne zasady obowiązują dla podróżujących samolotem do Niemiec. Taką podróż umożliwia jedynie wykazanie negatywnego testu na COVID 19, który należy przedstawić przed wejściem na pokład samolotu. Akceptowane są tzw. szybkie testy antygenowe, ale trzeba pamiętać, że należy je wykonać 48 godzin przed planowanym czasem lądowania na terenie Niemiec oraz testy PCR, LAMP I TMA - wykonanych najwcześniej 72 godziny przed zaplanowaną godziną lądowania. Dzieci poniżej szóstego roku życia zwolnione są z powyższych zasad.

Ozdrowieńcy i osoby w pełni zaszczepione (minimum 14 dni od podania ostatniej dawki szczepionki, która obowiązkowo musi być preparatem dopuszczonym na terenie Unii Europejskiej) nie muszą w Niemczech wykonywać testów na COVID 19. Zaświadczenie o otrzymaniu szczepienia musi być wydane po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku lub włosku (przepustką jest również wpis w Międzynarodowej Książeczce Szczepień).

Od 1 lipca w całej UE ważny jest tzw. "paszport covidovy", który ułatwia on wjazd do państw unijnych. Ponadto  od 1 lipca zniesiono w Niemczech ostrzeżenia przed wyjazdem do tzw. obszarów ryzyka, czyli takich, w których siedmiodniowy wskaźnik nowych zakażeń przekracza 50 na 100 tys. mieszkańców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | podróż | COVID-19 | wirus | obostrzenia | wakacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy