Wakacje 2021 a koronawirus

Tajlandia: Wakacje 2021 a koronawirus. Jakie zasady obowiązują? [AKTUALNE INFORMACJE]

Tajlandia znana jest m.in. z życzliwości jej mieszkańców /123RF/PICSEL

Tajlandia – ten niezwykle barwny i malowniczy kraj przez wielu nazywany jest rajem na Ziemi. Życzliwość i optymizm mieszkańców, pyszne potrawy, tropikalna przyroda – między innymi dlatego Tajlandia jest wyjątkowym miejscem na spędzenie wakacji. Sprawdź jakie panują obostrzenia dla planujących wakacje w Tajlandii w 2021 roku.

 Tajlandia jest często pierwszym wyborem turystycznym dla zaczynających eksplorowanie Azji. To kraj bardzo bezpieczny, z dobrą bazą noclegową i komunikacyjną, ale przede wszystkim z niezliczonymi atrakcjami, które przyciągają tutaj turystów z najdalszych zakątków świata.

Podróż do Tajlandii 2021. Jakie wymogi wjazdu?

W Tajlandii obowiązuje ruch bezwizowy, o ile wybieramy się tam w celach turystycznych. Okres pobytu w ruchu bezwizowym w tym kraju wynosi 45 dni. Planując pobyt w Tajlandii należy jednak pamiętać, że po przyjeździe każdy musi poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Co istotne - kwarantannę należy odbyć wyłącznie w wyznaczonych przez rząd placówkach/hotelach. 

Lista zatwierdzonych hoteli rządowych znajduje się TUTAJ.


Żeby znaleźć się w Tajlandii musimy dysponować negatywnym wynikiem testu RT-PCR (test na Covid-19 musi być wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin przed podróżą). Wymagane jest ubezpieczenie obejmujące pełną ochronę przed Covid -19. Do wjazdu wymagane jest również pobranie i instalacja rządowej aplikacji śledzącej ThailandPlus. Znajduje się ona TUTAJ.

Reklama

Należy również wystąpić o specjalne zezwolenie tzw. "świadectwo wjazdu" (COE), które znajduje się TUTAJ.

1 lipca 2021 r. został uruchomiony program Phuket Sandbox. Oznacza to, że turyści w  pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 mogą w ramach 14-dniowej kwarantanny opuszczać akredytowany hotel i swobodnie się poruszać po wyspie. Obowiązkowe jest zainstalowanie instalacja aplikacji śledzącej w telefonie, a także poddanie się trzem płatnym testom na COVID-19.

Po zakończeniu 14-dniowej kwarantanny w Phuket, możliwa będzie podróż do innych prowincji Tajlandii. Program jest skierowany do osób przylatujących z państw z tzw. "zielonej listy" (znajduje się na niej Polska). Zasady bezpieczeństwa w Tajlandii

W całym kraju wprowadzono bezwzględny obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Nieprzestrzeganie tego wymogu zagrożone jest grzywną do 20 tys. THB.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy