Przyszłość pola bitwy

Karabin maszynowy z AI zabił irańskiego naukowca?

Według dowódcy Gwardii Rewolucyjnej, sterowany satelitarnie karabin maszynowy ze sztuczną inteligencją był odpowiedzialny za zabicie czołowego, irańskiego naukowca nuklearnego - czytamy w serwisie BBC.

Sprawa trafiła na pierwsze strony gazet - pod Teheranem zabito irańskiego naukowca zajmującego się rozwojem broni nuklearnej. Generał brygady Ali Fadavi powiedział mediom, iż broń zamontowana na pickupie była w stanie strzelać do naukowca, z pominięciem jego żony.

Szef irańskiej Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego twierdzi, iż całość była niczym więcej, jak zdalnie przeprowadzonym atakiem przy użyciu specjalnych metod oraz sprzętu elektronicznego. Karabin maszynowy, który zabił naukowca, miał korzystać z algorytmów sztucznej inteligencji. Nie podano jednak większej ilości szczegółów w tej sprawie. Jego zdaniem za atakiem miał stać Izrael.

Reklama

Rząd Izraela nie skomentował raportu służb specjalnych z Teheranu. Do tej pory nie wiadomo, kto dokładnie stał za całym atakiem przeprowadzonym 27 listopada. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iran
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama