Reklama

Lot rakiety Falcon Heavy jeszcze w 2017 r.

Elon Musk ogłosił, że rakieta, dzięki której ponownie polecimy na Księżyc, zostanie zaprezentowana w ciągu najbliższych 4 miesięcy.

Elon Musk ogłosił na Twitterze, że spodziewa się lotu rakiety Falcon Heavy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Rakieta posłuży pierwszym kosmicznym turystom i być może zaprowadzi ludzkość znacznie dalej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Falcon Heavy to ciężka rakieta nośna projektowana i wytwarzana przez firmę SpaceX. Jej konstrukcja jest oparta na pierwszym stopniu rakiety Falcon 9 v. 1.1. FT uzupełnionym dwoma silnikami pomocniczymi. Będzie to najcięższa z będących w użytku rakiet nośnych i dopiero budowany przez NASA Space Launch system będzie miał większe możliwości.

Z ostatnich wpisów Muska na Twitterze wydaje się, że pierwszy lot rakiety Falcon Heavy odbędzie się jeszcze w 2017 r., czyli zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy