Apple i Volkswagen wspólnie zbudują samochód autonomiczny

Jak donoszą zagranicznie źródła, firma z Cupertino podpisała umowę z niemieckim koncernem samochodowym. Ich celem jest budowa autonomicznego samochodu elektrycznego.

Nie będzie to niestety całkiem nowa i innowacyjna konstrukcja. Baza samochodu ma być oparta na podzespołach modelu T6 Transporter, a sam pojazd ma służyć jedynie jako środek lokomocji dla pracowników znajdujących się na terenie amerykańskiej firmy.

Według informacji podanych niedawno na łamach New York Times, Volkswagen nie był pierwszym wyborem Apple. Gigant z Cupertino prowadził już wcześniejsze rozmowy z Mercedesem, BMW czy Nissanem. Niestety żadna z tych firm nie wykazała chęci współpracy z twórcami iPhone’a.

Apple pracuje nad swoim autonomicznym pojazdem już od 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy został zaprezentowany projekt Titan. Przez ten czas wielokrotnie donoszono o problemach technicznych utrudniających pracę nad projektem. W przedsięwzięciu nie pomagały także częste zmiany kadrowe.

Reklama

Obecnie Apple skupiło się nad samym rozwojem technologii autonomicznej jazdy i od 2017 roku testuje specjalnie przebudowane SUV-y Lexusa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen | Apple | technologie | samochody autonomiczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy